english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Fond pro vnitřní bezpečnost

Projekt Intenzifikace konzulárního školícího modulu ISF/11/01 – autoevaluační cesta na Velvyslanectví ČR v Akkře (19. července – 21. července 2022)
 

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR zahájilo v říjnu 2018 realizaci projektu zaměřeného na zajištění školení pracovníků zastupitelských úřadů účastnících se procesu zpracovávání a vydávání krátkodobých schengenských víz. Ukončení projektu je plánováno na konec září 2022. Projekt Intenzifikace konzulárního školícího modulu ISF/11/01  je financován v rámci národního programu Fondu pro vnitřní bezpečnost.

V jeho rámci se ve dnech 19. července až 21. července 2022 na Velvyslanectví České republiky v Akkře uskuteční autoevaluační cesta zaměřená na ověření podmínek a praxe v rámci procesu zpracovávání krátkodobých schengenských víz.

Účelem autoevaluační cesty je ověření aplikace unijních i navazujících národních předpisu v oblasti krátkodobých víz. Cílem je dosáhnout jednotného postupu vízových pracovišť ve všech krocích celého vízového procesu a harmonizovat tyto kroky v rámci jednotné vízové politiky EU/Schengenského prostoru. Autoevaluační cesty vedou ke zvýšení kvalifikace a odbornosti konzulárních pracovníků a hrají důležitou roli v profesionalizaci vízových pracovišť zastupitelských úřadů ČR.

Daný projekt přímo navazuje na projekt Realizace konzulárního školícího modulu, reg. č. ISF/4/01, který se uskutečnil v letech 2016 – 2018.