english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nová pravidla cestování pro očkované osoby proti COVID-19

Od 07. 12. 2021 platí nové Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky, které pro očkované osoby upravuje nové podmínky pro cestování do České republiky.

Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR dále stanovuje, že omezení vízové agendy se netýká žádostí osob, které jsou dle jeho znění považovány za očkované osoby. Celý text Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví lze nalézt zde.

Za očkovanou osobu se podle platných pravidel považuje pouze ten, kdo je:

1) držitelem digitálního certifikátu EU COVID NEBO

2) držitelem certifikátu země, který ČR dvoustraně uznává NEBO

3) držitelem certifikátu, který je uznán dle nařízení EU. 

A zároveň

očkování musí být provedeno látkou schválenou Evropskou lékovou agenturou nebo WHO pro nouzové použití a od dokončení očkovacího schématu musí uplynout nejméně 14 dní.

Seznamy aktuálně uznávaných certifikátů a očkovacích látek jsou zveřejněny a pravidelně aktualizovány na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

V případě, že splňujete výše uvedené obligatorní podmínky pro očkovanou osobu budete při podání žádosti o vízum  požádáni:

(1) předložit CERTIFIKÁT O OČKOVÁNÍ a

(2) potvrdit skutečnost, že jste plně očkováni, odevzdáním PROHLÁŠENÍ (DOCX, 44 KB).

Vstup do ČR Vám bude umožněn pouze tehdy, prokážete-li se ověřitelným certifikátem o očkování. Samotné vízum negarantuje vstup do ČR.

Plně očkované osoby vyplní před příjezdem příjezdový formulář. Žádná další karanténní opatření se na ně nevztahují.

Důležité upozornění: S účinností od 25. listopadu 2021 je jako rovnocenný digitálnímu certifikátu EU COVID uznáván i digitální očkovací certifikát COVID-19 Tožské republiky. Osoby, které jsou plně očkovány a jsou držiteli tožského digitálního očkovacího průkazu COVID-19, mohou podávat své vízové žádosti za všemi účely.

Ze ostatních zemí oblasti působnosti ZÚ Akkra (tj. Ghana, Burkina Faso, Pobřeží slonoviny, Sierra Leone a Libérie) nejsou v současné době uznávány žádné certifikáty o dokončeném očkování.

přílohy

Prohlášení 541 KB PDF (Acrobat dokument) 26.8.2021

PROHLÁŠENÍ 43 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 22.8.2021