english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Roční kvóty pro žádosti o zaměstnanecké karty a dlouhodobá víza za účelem podnikání

Zastupitelský úřad České republiky v Ghaně informuje veřejnost o ročních kvótách pro příjem žádostí o zaměstnanecké karty a dlouhodobá víza za účelem studia.

Vláda České republiky s účinností od 1. 9. 2019 v rámci potřeby zajištění pracovních sil pro český trh práce a na to navazující koncept cílené ekonomické migrace rozhodla o zavedení kvót na příjem žádostí o zaměstnanecké karty a dlouhodobá víza za účelem podnikání, a to svým Nařízením vlády č. 220/2019 Sb. ze dne 26. 8. 2019.

Hlavním cílem koncepce cílené ekonomické migrace je posílit příliv kvalifikované pracovní síly z vybraných zemí do České republiky.

Pro Velvyslanectví České republiky v ……… byla stanovena roční kvóta…… žádostí o zaměstnanecké karty a ………žádostí o dlouhodobá víza za účelem podnikání.

Obě uvedené kvóty jsou nepřekročitelné, tj. zastupitelský úřad nesmí přijmout více žádostí, než jak je stanoveno nařízením vlády.

Obě kvóty budou rovnoměrně rozděleny do 12-ti měsíců. Způsob objednávání termínů k podání žádostí je uveden v tomto článku: Způsob objednávání termínů k žádostem o dlouhodobá vza a dlouhodobé pobyty .