english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid-19 - Evakuace občanů ČR - kontaktujte nás

V souvislosti se situací ohledně šíření viru SARS Cov-2 vyzývá Zastupitelský úřad Akkra všechny občany ČR, nacházející se v zemích jeho působnosti, k urychlenému návratu do vlasti.

ZÚ Akkra vyzývá všechny občany ČR, nacházející se v západní Africe, k urychlenému návratu do vlasti.

Existují důvody se domnívat, že epidemie nákazy, která se již v západní Africe začíná šířit, překročí kapacity zdravotnických zařízení, státní správy a logistických systémů.

Tímto zároveň vyzýváme občany ČR, nacházející se v zemích akreditace ZÚ Akkra (tj. Ghana, Pobřeží slonoviny, Togo, Sierra Leone, Burkina Faso, Libérie, Guinea-Bissau), aby se zastupitelskému úřadu neprodleně nahlásili na telefonním čísle +233 (0) 302 223 540 nebo +233 (0) 302 247 282 v pracovní době, v mimopracovní době pak na konzulární pohotovostní lince +233 (0) 247 011 428. Emailové dotazy směřujte do emailové schránky lukas_janousek@mzv.cz

ZÚ může občanům bez možnosti návratu do ČR pomoci s repatriací.

Každý občan ČR, který v posledních 14 dnech pobýval na území států, které nejsou na tzv. "semaforu Ministerstva zdravotnictví" označeny bezpečné země, má povinnost po návratu do ČR tuto skutečnost bezodkladně ohlásit krajské hygienické stanici podle svého místa pobytu a zároveň se bezodkladně na své náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS Cov-2.

Žádná ze zemí působnosti ZÚ Akkra mezi výše zmíněné bezpečné země nepatří.