english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Akkra
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští gynekologové provedli v Tamale 42 operací

V minulém týdnu zakončil tým českých gynekologů další týdenní misi ve fakultní nemocnici Tamale. Tým pod vedením doc. MUDr. Vít Weinbergera, PhD., přednosty gynekologicko-porodnické kliniky FN Brno, složený ze 4 chirurgů 1 anestezioložky a 1 sálové sestry vyšetřil 100 pacientek a  provedl v součtu 42 operací u žen s komplikovanými diagnózami, kterým by se jinak nedostalo odpovídající zdravotní péče.

Čeští lékaři pracovali ve spolupráci s místními protějšky a soustředili se rovněž na sdílení zkušeností a pracovních postupů. Jednalo se již o třetí misi gynekologů do Tamale, jež na navázala na předchozí mise v roce 2019 a 2020. V Tamale MEDEVAC plánuje gynekologické operace dvakrát ročně – střídat se bude FN Bulovka a FN Brno. ČR plánuje rozšířit program MEDEVAC v Ghaně  také o  nemocnicí v Cape Coast v oborech traumatologie a plastické a rekonstrukční chirurgie. První mise českých traumatologů se očekává v listopadu 2021.

Stálý zdravotně humanitární program MEDEVAC je vládní program koordinovaný Ministerstvem vnitra ČR, který má za cíl poskytovat přístup k lékařské péči zranitelným vrstvám populace, které by na ni jinak nedosáhly, a rovněž sdílet expertízu s místními lékaři.

 

Galerie


MEDEVAC Tamale