english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: KAIPTC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář KAIPTC k bezpečnému průběhu voleb

S cílem přispět k pokojnému průběhu voleb v Ghaně podpořila Česká republika seminář na podporu bezpečného průběhu voleb, který organizovala 14. 7. 2020 v Akkře respektovaná instituce Kofi Annan International Peacekeeping Training Centre (KAITPC).

Seminář s názvem „Ghanské volby 2020: zajištění bezpečnosti voleb v kontextu Covid-19“ byl zahájen zástupcem českého velvyslance a t.č. chargé d´affaires Lukášem Kindlem. Semináře se zúčastnili zástupci z ghanské policie, armády, volební komise, politických stran, imigrační služby, soudní služby a dalších.

Ve svém zahajovacím projevu pan Kindl uvedl, že pandemie by neměla oslabit naši ostražitost, pokud jde o bezpečnost, a poukázal na probíhající české aktivity na podporu stability a bezpečnosti v západní Africe, především v Sahelu, jehož stabilita je zásadní pro bezpečnost celého regionu. V tomto smyslu zdůraznil, že v červnu 2020 převzala česká armáda velení Evropské výcvikové mise (EUTM) v Mali. Spolupráce s Kofi Annan International Peacekeeping Training Centre (KAIPTC) tak vhodně zapadá do širšího rámce českých aktivit v regionu. Role centra ve výcviku vojenského, policejního a civilního personálu pro mírové operace, stejně jako poskytování kurzů na podporu bezpečnosti konsolidaci míru, je nezastupitelná.

Podpora tolik potřebného semináře k zajištění bezpečného průběhu voleb v Ghaně je plně v souladu s jedním z hlavních pilířů české zahraniční politiky - podpora lidské důstojnosti a lidských práv, a jde se současně o jednu z dalších dílčích aktivit k zajištění bezpečnosti v regionu. Cílem semináře bylo prohloubit znalosti a profesionalismus účastníků při identifikaci potenciálních bezpečnostních hrozeb ve spojení s plánovanými volbami. Program jednodenního semináře byl zaměřen na posílení kapacit daných aktérů pro předcházení těmto hrozbám, resp. pro efektivní reakce na ně; na podporu respektování právních a demokratických norem v průběhu voleb; a konečně na vytvoření platformy pro sdílení idejí a zkušeností.

Galerie


Election Workshop 2020 - KAIPTC