česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise českých výrobců a vývozců do Etiopie a Somalilandu – výzva k účasti

Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě zve zástupce českých výrobců a exportérů k účasti na misi do Etiopie a Somalilandu. Misi, která se uskuteční ve dnech 14. – 17. 5. 2018, povede náměstek ministra průmyslu a obchodu Ing. Vladimír Bärtl. Tento projekt podpory ekonomické diplomacie pokrývá velmi široké spektrum českého průmyslu s důrazem na lehká a zpracovatelská odvětví, zahrnuje také energetiku.

Ve dnech 14. – 17. 5. 2018 se uskuteční mise zástupců českých výrobců a exportérů do Etiopie a Somalilandu. Spektrum průmyslových oblastí, které bude mise pokrývat, je široké. Obsahuje lehký a zpracovatelský průmysl, dále průmysl textilní, kůži zpracující a obuvnický, potravinářský a farmaceutický sektor. S ohledem na etiopské rozvojové priority jsou vítání také zástupci energetického průmyslu.

Misi povede náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR Ing. Vladimír Bärtl. Společně s českými podnikateli navštíví Etiopii a Somaliland také zástupce Hospodářské komory ČR.

Velvyslanectví České republiky v Etiopii vyzývá české firmy, které by se chtěly pokusit proniknout se svými výrobky na etiopský trh a mají zájem o osobní prezentaci svých firem v Addis Abebě a v Hargeise, aby kontaktovaly Hospodářskou komoru ČR. Přípravu podnikatelské části mise řídí projektový manažer Ing. Miroslav Veselka, tel.: 00420 - 266 721 357, e-mail: Veselka@komora.cz. Termín uzávěrky přihlášek je 16. 4. 2018.

Příjezd účastníků do Addis Abeby je předpokládán dne 14. 5. 2018 a vlastní program bude zahájen dne 15. 5. společným fórem českých firem a jejich potenciálních etiopských partnerů. Semináře se zúčastní také představitelé addis abebské obchodní komory a etiopských ministerstev průmyslu a obchodu. Dle názoru obchodně ekonomického úseku velvyslanectví ČR bude zájem zejména o české společnosti nabízející hlubší spolupráci a kvalitní výrobní prostředky umožňující rozvoj vlastního etiopského lehkého a zpracovatelského průmyslu. Součástí programu budou také dvoustranná jednání firem.

Přesun do somalilandské Hargeisy, kde proběhne obdobný program, je předpokládán dne 16. 5. a návrat do České republiky přes mezinárodní letiště v Addis dne 17. 5.

Martin Lubojacký, ekonomický diplomat, Velvyslanectví české republiky v Addis Abebě

etiopské výrobky z kůže

etiopské výrobky z kůže