česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ ČR Addis Abeba
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Martin Tlapa na veletrhu MEDEXPO Africa 2019

Náměstek Tlapa se v Addis Abebě zúčastnil slavnostního zahájení mezinárodního zdravotnického veletrhu MEDEXPO Africa 2019, kde také etiopským partnerům představil českou expozici společnosti Linet, vyrábějící kvalitní nemocniční lůžka. Jeho úspěšný třídenní pracovní program v Etiopii zahrnoval dále dvoustranné politické konzultace, separátní setkání se zástupci českých firem LINET a Mikroelektronika, přednášku v Ethiopian Civil Service University na téma české ekonomické diplomacie, jednání s náměstkem ministra financí a hospodářského rozvoje a jednání s náměstkyní etiopského ministerstva zdravotnictví o možnostech spolupráce v oblasti dodávek české zdravotnické techniky. Setkal se také s českými experty působícími v rámci programu MEDEVAC v etiopské nemocnici Menelik II.
 

Pracovní návštěva Etiopie měla silný ekonomický náboj. Náměstek Tlapa se v Addis Abebě setkal s představiteli společností LINET a Mikroelektronika. Jako čestný host se zúčastnil slavnostního zahájení 2. ročníku mezinárodního veletrhu zdravotnické techniky MEDEXPO Africa. Etiopskému náměstku ministra obchodu a průmyslu Mesganu Arega představil expozici společnosti LINET, která nabízí místnímu zdravotnictví mechanická a elektrická lůžka špičkové úrovně. Český stánek vzbudil u etiopských partnerů velký zájem a jednání potvrdila předpoklad budoucí úspěšné obchodní spolupráce. 3. ročník veletrhu MEDEXPO proběhne v addis abebské Millennium Hall ve dnech 24. – 26. února 2020 a zájemci mohou získat potřebné informace na  stránkách organizátora: zde, případně mohou kontaktovat velvyslanectví České republiky v Addis Abebě na adrese commerce_addisabeba@mzv.cz.

O možnostech vzájemně výhodné spolupráce v oblasti dodávek zdravotnické techniky hovořil náměstek Tlapa spolu s předsedou výboru pro podporu exportu Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků a exportním ředitelem LINET Petrem Foitem také s náměstkyní ministra zdravotnictví Etiopie paní Liya Tadesse.

Náměstek Tlapa vedl českou delegaci na politických konzultacích, které se uskutečnily v Addis Abebě dne 21. 3. 2019. Politické vztahy mezi Českou republikou a Etiopií mají hlubokou historii, byly vždy přátelské a konstruktivní. Tuto tradici potvrdilo také aktuální 7. kolo konzultací.

Česká rozvojová spolupráce v Etiopii byla předmětem jednání s náměstkem etiopského ministra financí a hospodářského rozvoje p. Admasu Nebebe. Náměstek Tlapa se také setkal s českými experty v oboru očního lékařství působícími v rámci programu MEDEVAC v etiopské nemocnici Menelik II. Jeho přednáška v Ethiopian Civil Service University na téma systému podpory exportu a ekonomické diplomacie vzbudila velmi pozitivní ohlas.

Martin Lubojacký, velvyslanectví České republiky v Addis Abebě

náměstel MZV ČR Tlapa a náměstkyně MZdr Etiopie Liya

náměstel MZV ČR Tlapa a náměstkyně MZdr Etiopie Liya

zahájení veletrhu MEDEXPO Africa 2019

zahájení veletrhu MEDEXPO Africa 2019

jednání o české rozvojové spolupráci v Etiopii

jednání o české rozvojové spolupráci v Etiopii

Náměstek MZV ČR M. Tlapa přednáší na Ethiopian Civil Service University

Náměstek MZV ČR M. Tlapa přednáší na Ethiopian Civil Service University