česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: SEND A COW Ethiopia
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika podpořila čtyři malé lokální projekty

Velvyslanectví ČR v Addis Abebě v roce 2019 podpořilo několik místních organizací v rámci programu tzv. malých lokálních projektů, financovaných z rozpočtu Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tentokrát byly realizovány tři projekty v Etiopii a jeden v Somálsku.

ČR podpořila projekt organizace ECYDO, který cílil na pomoc speciální škole pro zrakově postižené dívky v Bishoftu. Díky projektu dostaly dívky tablety se softwarem pro zrakově postižené, dále sluchátka na poslech audio učebnic a samotné učebnice, které se díky projektu nahrály. Dívky se díky této pomoci mohou lépe vzdělávat a zapojit do společnosti.

Předání upravených tabletů zrakově postiženým dívkám v Bishoftu.

Předání upravených tabletů zrakově postiženým dívkám v Bishoftu.

Organizace SEND A COW realizovala projekt, který cílil na boj proti podvýživě a na zlepšení a zpestření výživy chudých domácností  v zóně Dawuro. Projekt cílil především na ženy v domácnosti a zlepšení výživy dětí. Ženy se tak učily jak lépe skladovat a používat mléko, jak pěstovat a zpracovávat zeleninu a podobně. Důležitou součástí projektu byla také školení na roli žen a zlepšení jejich postavení v rámci domácnosti.

Díky projektu organizace Heritage Watch se podařilo provést mapování historicky cenných budov v Addis Abebě. Vznikly tak mapy s přehledem cenných, byť méně známých budov, z nichž některým hrozí zničení.

Mapa s přehledem historicky cenných budov v Addis Abebě.

Mapa s přehledem historicky cenných budov v Addis Abebě.

Organizaci Taakulo Somali Community se díky podpoře ČR podařilo postavit zdravotní centrum v blízkosti města El Afweyn v regionu Sanaag v Somálsku. Organizace již dříve postavila v oblasti školu a spolu se zdravotním střediskem tak výrazně pomáhá místní populaci, která díky tomu dosáhne na vzdělání a zdravotní péči. Lékaře do střediska zajišťuje místní ministerstvo zdravotnictví.

Zdravotnícké centrum ve vesnici Dhahdin Yahye.

Zdravotnícké centrum ve vesnici Dhahdin Yahye.