česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zástupci Velvyslanectví předali materiály pro zrakově postižené dívky

Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě podpořilo projekt na podporu 16 zrakově postižených dívek v Addis Abebě. Díky projektu se podařilo předat 16 notebooků se speciálním softwarem, učebnice v Braillově písmu, audio knihy, diktafony, sluchátka, hry a automatickou braillskou tiskárnu. Cílem projektu je umožnit dívkám tvorbu vlastních materiálů a lepší vzdělání.

Dne 22. 10. 2020 předal zástupce velvyslance Jaroslav Zukerstein a vedoucí rozvojové spolupráce Jonáš Vnouček materiály pro zrakově postižené dívky v domě Mahiber v Addis Abebě. V domě žije 16 zrakově postižených dívek ve věku 6 – 18 let a další pravidelně docházejí na výuku.

Předávací ceremoniál.

Předávací ceremoniál.

Dívky díky projektu získaly braillskou automatickou tiskárnu (dosud si materiály tiskly na ručním stroji) 16 notebooků, 7 učebnic v Braillově písmě, 3 audio knihy, 25 holí, 15 diktafonů, 16 sluchátek, 6 her upravených pro slabozraké, klávesy a řadu dalšího materiálu. Klíčovou součástí projektu je právě tiskárna a sada materiálu pro tvorbu učebnic. Díky tiskárně bude domov pro dívky Mahiber tvořit velké množství studijních pomůcek.

Laptopy a další předané pomůcky.

Laptopy a další předané pomůcky.

„Jsem velmi ráda, že jsme dostali tyto důležité pomůcky pro moje vzdělání. Nyní se budu moci lépe vzdělávat. Moc děkuji.“ Řekla jedna z dívek při předávacím ceremoniálu.

Dívky s novými laptopy.

Dívky s novými laptopy.

Reportáž etiopské televize o předávacím ceremoniálů naleznete zde (od 24-té minuty dál): https://www.facebook.com/EBCzena/videos/642240773330483/?vh=e&extid=0&d=n