česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Opatření v souvislosti s šířením koronaviru ve světě

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje cestovatele, že v souvislosti se šířením koronaviru  (2019-nCoV) dochází k dalším preventivním opatřením, zejm. rušení velkého množství letů z/do Číny, včetně letů tranzitních přes některá čínská letiště či částečnému zavírání hranic s ČLR. MZV ČR doporučuje před cestou ověřit u letecké společnosti, zda nedojde ke zrušení návazných letů, popř. doporučujeme let změnit a využít jiných tranzitních letišť v Asii.

V současné době nejsou v Etiopii hlášeny žádné případy onemocnění koronavirem. Etiopský národní dopravce Ethiopian Airlines prozatím nadále létá do všech pěti destinací v Číně (Peking, Šanghaj, Guangzhou, Chengdu a Hong Kong) a z důvodu prevence rizika nákazy byla na letišti Bole v Addis Abebě zavedena zvýšená bezpečnostní a hygienická opatření. Při příletech a odletech je proto potřeba počítat s případným zdržením.

Před cestami doporučujeme konzultovat aktuální přehled opatření v boji proti šíření koronaviru na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.