česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19 - aktuální podmínky cestování do Jižního Súdánu a návratu do ČR

V Jižním Súdánu přetrvává nutnost doložit se negativním PCR testem. Pro neočkované je po příletu nařízena karanténa. V zemi platí noční zákaz vycházení.

Vstup do Jižního Súdánu

Při příletu je nutné prokázat se negativním PCR testem v angličtině ne starším než 72 hodin. Očkovaní cestující, kteří dokončili očkování alespoň 2 týdny před příletem, se nemusí podrobit karanténě. Stejný postup platí i pro cestující, kteří v posledních 6 měsících prodělali onemocnění covid a mohou to prokázat pozitivním testem z dané doby. Neočkovaní cestující musí absolvovat desetidenní karanténu. Pátý den karantény mohou absolvovat PCR test. Je-li negativní, mohou karanténu opustit již sedmý den. 

Podmínky na místě

V celé zemi je zákaz vycházení mezi 22:00 a 5:00. Shromažďování očkovaných osob je omezeno pouze na pět osob, u neočkovaných jsou to pouze dvě osoby. Na veřejnosti je nutné mít zakryté dýchací cesty a dodržovat rozestupy.

Návrat do ČR

Pro opatření České republiky po příletu z Jižního Súdánu pokračujte na: Pravidla návratu do ČR | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz).

Užitečné kontakty

Pohotovostní linka Velvyslanectví ČR v Addis Abebě: +251/911222401

Ministerstvo zdravotnictví Jižního Súdánu: Covid-19 (moh.gov.ss)

Testovací centrum: Checkups Medical Hub, tel.: 0929 260008