česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19 - aktuální podmínky cestování do Somálska a návratu do ČR

Vstup do Somálska i autonomního regionu Somaliland je povolen pouze po prokázání bezinfekčnosti negativním PCR testem.

Vstup do Somálska

Všichni cestující starší 5 let se musí při nástupu do letadla/na hranici Somálska (včetně autonomního regionu Somaliland*) prokázat negativním PCR testem pořízeným max. 72 hodin před vstupem na území, jehož součástí je i QR kód, nebo vakcinačním cetifikátem prokazujícím dokončené očkování, rovněž s QR kódem.

Na letišti probíhá měření teploty či kontrola symptomů. Má-li cestující příznaky onemocnění, bude se muset podrobit antigennímu testování, budou-li pozitivní, budou muset strávit karanténu v hotelu na vlastní náklady.

*V případě autonomního regionu Somaliland (Hargeisa) je vždy potřeba předložit negativní PCR test i při odletu ze země. Při odletu z ostatních somálských letišť je nutné se prokázat buď negativním PCR testem nebo certifikátem o dokončeném očkování.

Děti

Děti do 5 let se nemusí prokazovat negativním PCR testem po příletu. 

Podmínky na místě

Všechny osoby starší pěti let jsou povinny mít zakryté dýchací cesty po celou dobu. 

Užitečné kontakty

Pohotovostní linka Velvyslanectví ČR v Addis Abebě: +251/911222401

Somálsko - Pohotovostní WhatsApp linka a email: +252 61 3600700, info@moh.gov.so

Ministerstvo zdravotnictví: Ministry of Health Somalia‏ (moh.gov.so)

Zdravotnická zařízení: Medipark Diagnostics, KM5,Zoobe,wadajir, Mogadishu (2022) (findhealthclinics.com)Dr. Dur Dur Polyclinic Center - Hlavní stránka | Facebook

Další informace

Z důvodu trvale špatné bezpečnostní situace doporučujeme důsledně si nastudovat i další cestovní doporučení.  Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)