česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19 - aktuální podmínky cestování na Komory a návratu do ČR

Vstup na Komory

Cestovatelé, kteří se prokáží potvrzením o dokončeném očkování proti Covid-19, nemusí při příletu do země dokládat negativní výsledek PCR testu. Pro neočkované nebo s nedokončeným očkováním i nadále platí povinnost předložit negativní PCR test ne starší než 72 hodin.

Děti

Pro děti platí stejné vstupní podmínky jako pro dospělé.

Podmínky na místě

V současné době většina komorských služeb funguje bez omezení. Jsou však vyžadována základní opatření tj. zakrytí dýchacích cest, distancování, dezinfekce rukou apod.

Postup při nákaze covidem

Při nákaze covidem doporučujeme všem českým občanům, aby kontaktovali svoji pojišťovnu, po domluvě s pojišťovnou se spojili s vybranou nemocnicí a dále postupovali dle pokynu ošetřujícího lékaře.

Návrat do ČR

Cestovatelé, kteří se prokáží potvrzením o dokončeném očkování proti Covid-19, nemusí při odletu z Komor dokládat negativní výsledek PCR testu, pokud jej nevyžaduje cílová destinace. 

Pro neočkované nebo s nedokončeným očkováním i nadále platí povinnost předložit negativní PCR test ne starší než 72 hodin pro odlet ze země. Laboratoře by měly mít výsledky připraveny do 48 hodin, avšak není to pravidlem. Doporučujeme tedy se domluvit s hotelem na objednání zdravotníka přímo do hotelu, kde zdravotníkovi ukážete i letenku a tím i tedy datum a čas, na který výsledek potřebujete. Cena testu je  30 000 KMF bez poplatku cestu zdravotníka do hotelu.

Alternativní cestou je testování  v nemocnici CHN El-Maarouf CHN Elmaarouf – Hôpital de référence des Comores (chn-elmaarouf.com).

Pro opatření České republiky po příletu z Komor pokračujte na: Pravidla návratu do ČR | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz).

Užitečné kontakty

Pohotovostní linka Velvyslanectví ČR v Addis Abebě: +251/911222401

Velvyslanectví Francie v Moroni (úřad zastupující Českou republiku ve věcech konzulárních): La France en Union des Comores (ambafrance.org)

Nemocnice CHN El-Maarouf: CHN Elmaarouf – Hôpital de référence des Comores (chn-elmaarouf.com)

COVID-19 Portál: Covid-19 Comores (stopcoronavirus.km)

Příjezdový formulář: www.adccomores.com

Pohotovostní COVID-19 linka Komor: 1717