česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19 - aktuální podmínky cestování do Džibutska a návratu do ČR

Džibutsko umožňuje vstup českým občanům, je však nutné se při příletu i odletu prokázat negativním PCR testem.

Vstup do Džibutska

Všichni cestující starší 11 let, kteří přijíždí do Džibutska, se musí prokázat negativním PCR testem, který byl pořízen nejvýše 72 hodin před odletem a při příletu do Džibutska není starší než 120 hodin.

Po příletu jsou všichni cestující znovu testováni a na místě příjezdu na výsledek testu. Náklady za provedení testu 30,- USD (příp. 5000,- DJF) nese cestující, který musí vyčkat na letišti 1-2 hodiny na výsledek. Cestující, kteří budou mít pozitivní výsledek, musí podstoupit desetidenní karanténu v hotelu na vlastní náklady. 

Neočkovaní cestující, kterým po příletu vyjde negativní test, musí i tak podstoupit samoizolaci. Její délka je stanovována individuálně. 

Děti

Děti mladší 11 let se nemusí prokazovat negativním PCR testem.

Příjezdový formulář

Není vyžadován.

Podmínky na místě

V současné době většina džibutských služeb funguje bez omezení. Jsou však vyžadována základní opatření tj. zakrytí dýchacích cest, distancování, dezinfekce rukou apod. Shromažďování je omezeno na max. počet 10 lidí. Veřejná doprava funguje, avšak je omezen počet lidí v dopravních prostředcích. 

Postup při nákaze covidem

Při podezření na onemocnění covidem doporučujeme po dohodě s pojišťovnou navštívit nejbližší nemocniční zařízení a v případě pozitivního testu se domluvit na dalším postupu s lékařem.

Návrat do ČR

Při odletu z Džibutska je nutné prokázat se negativním PCR testem, ne starším 72 hodin. Tento test si můžete zařídit v Nemocnici Bouffard L'hopital BOUFFARD (wifeo.com). Toto pravidlo opět platí pro všechny osoby od 11 let. Pro opatření České republiky po příletu z Džibutska pokračujte na: Pravidla návratu do ČR | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz).

Užitečné kontakty

Pohotovostní linka Velvyslanectví ČR v Addis Abebě: +251/911222401

Honorární konzulát ČR: Džibutsko - honorární konzulát | Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě (mzv.cz)

Nemocnice Bouffard: L'hopital BOUFFARD (wifeo.com)

Ministerstvo zdravotnictví:  COVID-19 - Djibouti (gouv.dj)

Nouzový kontakt na pohotovostní linku zřízenou Ministerstvem zdravotnictví Džibutska: covid@sante.gouv.dj, tel.: 1517