česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Addis Abeba
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava olejomaleb „Ethiopia in Czech Colours“

Pod širým nebem v zahradách bývalé rezidence české ambasády, 14. března 2020

Ještě před omezeními způsobenými koronavirem uspořádala česká ambasáda v Addis Abebě ve spolupráci s etiopskou Asociací výtvarných umělců jednodenní výstavu obrazů z dílen několika etiopských malířů.

VV_Finland

VV_Finland

Na této výstavě svá díla vystavilo celkem 14 malířů a malířek, byly zastoupeny různé styly malby a vystavující umělci patřili k různým generacím.

Art_display

Art_display

Umělci pro svou práci využili kvalitních olejových barev od české firmy Umton Děčín, ale i výrobky dalších českých firem - Kohinoor, Arties, papírny BoBo, což učinilo jejich díla atraktivnější pro zájemce o kvalitní umění.

Artist_Jonas_Hailu

Artist_Jonas_Hailu

Na 100 obrazů bylo vystaveno v plenéru zahrad na české ambasády a na obvodových zdech bývalé rezidence. Návštěvníci, kterých během celého dne přišlo okolo sedmdesáti, měli možnost poznat výtvarníky, pohovořit o jejich inspiraci, i zakoupit obrazy. Během výstavy se prodalo více než 40 obrazů v celkové hodnotě okolo čtvrt milionu etiopských birrů.

 

Visitors

Visitors

Prodej zajišťovali umělci sami a Asociace etiopských výtvarných umělců, která ocenila, že etiopští umělci získali možnost představit se mezinárodnímu i etiopskému publiku a významné finanční prostředky na další činnost.

Artist_Bitsu_Amlak

Artist_Bitsu_Amlak

Příjemný den v Addis Abebě strávený v zahradě svedl dohromady milovníky umění nejen z řad diplomatů, ale i sběratelů umění, majitelů galerií z mnoha různých zemí. 

Artist_Seyoum_Ayele

Artist_Seyoum_Ayele

Artist_Nega_Yilma

Artist_Nega_Yilma

Artist_Alemseged_Michael_Girl_in_Orange

Artist_Alemseged_Michael_Girl_in_Orange

Artist_Birtukan_Dejene

Artist_Birtukan_Dejene

Plakát

Plakát