česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Africké informační centrum
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Africké informační centrum v Praze přibližuje českým nadšencům africkou kulturu

Africké informační centrum sídlící v Praze je skvělou příležitostí, jak přiblížit Čechům africký kontinent. Bylo založeno již v roce 2005 občanským sdružením Humanitas Afrika, jehož zakladatelem je Kofi N´Krumah. Toto informační centrum umožňuje široké veřejnosti lépe poznat africkou kulturu prostřednictvím služeb knihovny, kulturních akcí a vzdělávacích aktivit. Zároveň je to místo sloužící k vzdělávání a setkávání Čechů a Afričanů žijících v České republice.  

Africké informační centrum pořádá mnoho akcí, při kterých mají návštěvníci možnost ochutnat africká jídla či nápoje. V rámci každoroční oslavy Dne Afriky se například konal večer Africké kuchyně. Tato akce byla pořádaná v jediné tropické restauraci v Praze, kde byla k ochutnávce tradiční etiopská injera s hovězím masem. V současné pandemické situaci pořádali online koncerty na podporu africké kultury, tvůrčí práce, kreativity a uchování bohatého dědictví ghanské taneční kultury.

Africké informační centrum dále poskytuje debaty, projekce a kurzy většiny významných afrických jazyků, jako je svahilština, amharština, lingala, přičemž amharština je oficiálním jazykem Etiopie.

Odkaz na Africké informační centrum: http://centrum.humanitasafrika.cz/