česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Addis Abeba
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká ambasáda a Tatra kolem světa II. podpořili úsilí etiopské vlády v sázení stromů s názvem "Zelené dědictví III. - Green Legacy III."

Při své měsíční cestě Etiopií se účastníci expedice Tatra kolem světa II. zastavili na českém velvyslanectví v Addis Abebě. Byli přijati velvyslancem Pavlem Mikešem a dalšími pracovníky ambasády. Měli možnost sdílet postřehy a zážitky z cest a etiopská televizní stanice EBC s nimi natočila krátkou reportáž.

Účastníci expedice v čele s Markem Havlíčkem přišli také s nápadem sázení stromů, což je vždy součástí jejich cest. Tuto iniciativu ambasáda velmi ráda podpořila a společně bylo zasazeno 5 stromků na pozemku budoucí české ambasády. Jednalo se o oblíbené džakarandy (latinsky Jakaranda mimosifolia), kterým se v Addis Abebě navzdory znečištěnému vzduchu dobře daří. Dobré načasování akce potvrdily začínající malé deště (amharsky belg), které udrží malé stromky v dobrém stavu v nejkritičtějším období.

Expedice Tatra kolem světa II.

Expedice Tatra kolem světa II.

Tyto stromky byly zasazeny mezi již vzrostlé stromy z předchozích let a vytvoří později alej džakarand s krásnými fialovými květy.

Sázení stromků s účastníky expedice Tatra kolem světa II.

Sázení stromků s účastníky expedice Tatra kolem světa II.

Česká ambasáda každoročně (již po třetí) podporuje iniciativu etiopské vlády v sázení stromů s názvem "Zelené dědictví" (anglicky "Green Legacy" amharsky "Areng wade Ašara"). V minulých letech bylo díky této iniciativě vysázeno miliony stromů po celé Etiopii, která přes velké úsilí stále zůstává velmi závažně odlesněna.

Stromek na pozemku české ambasády v Addis Abebě

Stromek na pozemku české ambasády v Addis Abebě

Tato iniciativa přispívá k etiopským vládním strategiím směřujícím k vybudování udržitelné a ke změnám klimatu odolné ekonomiky.

 

እሁድ መዝናኛ፦ ዓለምን ከሚዞሩት የቼክ ሪፐቢሊክ ተጓዦች ጋር የተደረገ ቆይታ|etv - YouTube