česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká ambasáda pokračuje v sázení stromů

Česká ambasáda je stále aktivní v kampani "Green Legacy - Arengwadye Ashara", tudíž se neomezila  pouze na jednorázovou akci a nadále vysazuje nové sazenice a poskytuje návaznou péči a kontrolu již vysazeným stromům.

Ambasáda sázela na českém pozemku ve čtvrti Haya Hulett, ve čtvrti Old Airport, ale také mimo Addis Abebu - v Oromii. Využila při tom jak spolupráce s místními odborníky, tak dlouhodobě vytvářeného know-how v rámci zahraniční rozvojové spolupráce.

 

Sázení stromů s místní komunitou, Old Airport, Addis Abeba.

Sázení stromů s místní komunitou, Old Airport, Addis Abeba.

 

Odlesňování a následná degradace půdy je v Etiopii dlouhodobým problémem, který se negativně projevuje na proměně krajiny v celé zemi. Historické prameny dokládají, že před několika desítkami let bylo více než 63% celkové rozlohy Etiopie pokryto hustým lesním porostem, avšak v současnosti je toto číslo mnohem nižší a nepřesahuje 3% rozlohy.

 

Otec Wolde Mariam a velvyslanec ČR.

Otec Wolde Mariam a velvyslanec ČR.

 

Ve spolupráci s kostelem Asterio Mariam v Oromii velvyslanec Pavel Mikeš podpořil snahy místních kapucínů ve výsadbě stromů v okolí kostela a diskusi o nutnosti zastavení odlesňování a následné degradace půdy.

Česká republika se v Etiopii v oblasti lesnictví výrazným způsobem angažuje. Spolupráce s odborníky na lesnictví je dlouhodobou prioritou v rámci zahraniční rozvojové spolupráce (ZRS ČR), která je realizována skrz Českou rozvojovou agenturu (ČRA).

 

Rodina velvyslance se také do sázení stromů aktivně zapojila.

Rodina velvyslance se také do sázení stromů aktivně zapojila.

 

Rozvoj zemědělského sektoru je součástí klíčových strategií etiopské vlády, konkrétně dvou strategií : Politika a strategie rozvoje venkova a Strategie investiční rámec pro zemědělský sektor. Lesnictví je neoddělitelnou součástí těchto strategií. Oblasti rozvoje venkova je současné době přikládána velká pozornost díky svému rostoucímu hospodářskému potenciálu.