česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká ambasáda sází stromy!

České velvyslanectví v Addis Abebě se zapojilo do iniciativy Green legacy, která si dává za cíl v celé Etiopii vysadit na více než 4 miliardy stromů, z toho 3 miliony stromů mají být vysazeny v Addis Abebě během právě probíhajícího dešťového období. Symbolický začátek proběhl ve státě Oromia v květnu tohoto roku, kdy byl vysazen první strom premiérem Abiym.

České velvyslanectví v Addis Abebě se díky svému proaktivnímu přístupu stalo prvním zahraničním úřadem, který se k této iniciativě přidal.

Zaměstnanci ambasády a představitelé etiopských úřadů

Zaměstnanci ambasády a představitelé etiopských úřadů

Ve čtvrtek 25. července 2019 proběhlo slavnostní zahájení této kampaně v podobě sázení stromů na pozemku budoucí ambasády v oblasti Haya Hulet v hlavním městě Etiopie, kdy již proběhla architektonická soutěž a v nejbližší době by měla začít výstavba nového velvyslanectví.

Do sázení se zapojili i nejmenší

Do sázení se zapojili i nejmenší

Při této příležitosti pronesl velvyslanec Pavel Mikeš úvodní proslov, kde zmínil důležitost boje proti odlesňování a klimatické změně a zároveň neopomenul snahy českého velvyslanectví, kterému není současný stav životního prostředí v Etiopii lhostejný. Během svého proslovu také zdůraznil nutnost pokračování akcí takového druhu a naději, že se nejedná jen o nárazové kampaně.

Do boje proti změnám klimatu s úsměvem

Do boje proti změnám klimatu s úsměvem

Za přítomnosti zástupců ministerstva zahraničních věcí, ministerstva zemědělství, členů radnice Addis Abeby a také velkého zájmu médií, se celý personál české ambasády v Addis Abeba zúčastnil této velice povedené akce a všichni zúčastnění společnými silami zasadili přes 40 stromů.