česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká humanitární pomoc v Jižním Súdánu

Již několik let Česká republika pomáhá v Jižním Súdánu. V roce 2019 Ministerstvo zahraničních věcí ČR podpořilo projekt na poskytnutí zdravotní péče obětem konfliktu a vnitřně vysídleným osobám v regionálním státě Jonglei, který je implementovaný agenturou OSN UNICEF ve spolupráci s organizací Magna.

 

Navzdory mírové dohodě podepsané v září 2018, zůstává bezpečnostní situace v Jižním Súdánu velice napjatá. V důsledku ozbrojených střetů mezi kmeny a dalšími ozbrojenými skupinami zůstává mnoho lidí v zuboženém zdravotním stavu bez přístupu ke zdravotní péči.

Pracovníci organizace Magna

Pracovníci organizace Magna

Právě tento fakt se snaží změnit projekt ve spolupráci UNICEF a MAGNA za podpory České republiky. Cílem projektu je zlepšit přístup a zvýšit schopnost reagovat na nezbytné zdravotní potřeby těch nejzranitelnějších skupin obyvatelstva. Mezi další snahy patří taktéž snížení dětské úmrtnosti, která patří k nejvyšším na světě a zároveň také předcházet vzniku epidemií cholery, které nejsou v této oblasti výjimkou.

Probíhající lékařské vyšetření

Probíhající lékařské vyšetření

Rovnost mužů a žen je rovněž důležitým tématem, který je součástí tohoto projektu, kdy je kladen důraz na zmírnění násilí na ženách a jejich schopnost samostatného rozhodování nezávislé na mužském pohlaví.

Monitoring zdravotního zařízení

Monitoring zdravotního zařízení

Věříme, že zlepšením zdravotní péče se podaří dát naději na lepší budoucnost především obětem konfliktu a taktéž se přispěje k rozvoji země, který je naprosto nezbytný pro další fungování Jižního Súdánu.