česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Addis Abeba
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České velvyslanectví se opět zapojilo do kampaně Green Legacy

Velvyslanectví ČR v Addis Abebě se v letošním roce opět zapojilo do kampaně "Green Legacy - Arengwadye Ashara", která si dává za cíl v celé Etiopii během čtyřletého období vysadit dvacet miliard stromků a bojovat tak proti změnám klimatu a odlesňování. Během právě probíhající dešťové sezóny se v Etiopii vysadilo přes pět miliard mladých stromků. Velvyslanec Pavel Mikeš s rodinou a ostatními zástupci velvyslanectví se zapojili do obnovy lesního porostu v regionu Oromie v okolí města Fiche.

Letošní ročník kampaně Green Legacy zahájil premiér Abiy Ahmed na jihu Etiopie v Awasse 5. června 2020 na Mezinárodní den životního prostředí. Během následujících měsíců, kdy v zemi probíhá dešťová sezóna, bylo vysazeno přes pět miliard stromků, o miliardu více než v předchozím roce. Svými více než padesáti stromky letos přispělo i české velvyslanectví v Addis Abebě. V okolí města Fiche v regionu Oromie velvyslanec Pavel Mikeš s manželkou Senait, dcerou Valentýnou, synem Kristiánem a zástupci velvyslanectví vysadili převážně místní druhy dřevin, které pomohou místnímu ekosystému vyrovnat se s rozsáhlým odlesňováním.

České velvyslanectví v kampani dlouhodobě spolupracuje se zástupci ministerstva zemědělství, Etiopským biodiverzitním institutem a zejména místními samosprávami. Spolupráce v sektorech lesnictví a rozvoje venkova patři mezi dlouhodobé prirority české rozvojové spolupráce, která je v Etiopii realizována prostřednictvím projektů České rozvojové agentury (ČRA).

Kampaň Green Legacy zahájil premiér Abiy Ahmed v létě 2019. Během loňského ročníku, jehož se účastnilo i české velvyslanectví jako zcela první ze všech diplomatických zastoupení v zemi, Etiopané vysadili přes čtyři miliardy stromků. Úsilí letošního ročníku směřovalo nejen k výsadbě nových stromů, ale také k péči o ty nedávno zasazené.

Galerie


fiche