česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Addis Abeba
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko posílí vztahy s Harerem v kultuře a cestovním ruchu

Velvyslanec Pavel Mikeš navštívil ve dnech 10. – 12. 6. 2019 regionální stát Harer, kde s představiteli tamní vlády jednal o posílení spolupráce v cestovním ruchu a kultuře.

Starobylé opevněné město Harer – Jugol je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a představuje jeden z hlavních cílů zahraničních i místních turistů v Etiopii. Město navštíví přibližně 30 tisíc zahraničních turistů ročně a více než 100 tisíc domácích návštěvníků. Uvnitř bran opevněného města se nachází několik desítek mešit, tradičních domů vystavěných v duchu tradiční hararské architektury a úzkých uliček, jejichž ráz se nezměnil od dob Hararského emirátu.

Představitelé regionální vlády a vedení Tourism Bureau hledají cesty, jak zvýšit počet návštěvníků, ale zároveň nenarušit autentickou atmosféru města. Se zástupci velvyslanectví se shodli na sdílení know-how v udržitelném cestovním ruchu. Zároveň proběhne jednání i s vybraným českým městem na seznamu UNESCO, které by se mohlo stát partnerským městem Hareru.

Jednání v Hareru

Jednání v Hareru

Harer je historicky obchodní křižovatkou a místem, kde se střetávají různé kulturní vlivy regionu. Svůj význam kulturního centra si zachoval dodnes. Velvyslanectví otevírá 18. června 2019 v Addis Abebě výstavu velkoformátových snímků – úsměvů a tváří regionu od fotografky českého původu Líby Taylor. Výstava je koncipována jako putovní. První zastávkou bude v druhé polovině července 2019 právě Harer. Vernisáž proběhne v domě Arthura Rimbauda, který ve městě žil. Dům dnes slouží jako muzeum a představuje turisticky nejnavštěvovanější lokalitu v Hareru.

Jednání v Hareru

Jednání v Hareru