česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Addis
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ethiopia in Czech Colours II.

Výstava olejomaleb a soch s názvem „Ethiopia in Czech Colours II.“ se uskutečnila již po druhé v tomto roce v sobotu 5. prosince pod širým nebem v zahradách bývalé rezidence České ambasády v Addis Abebě, kde byla dodržována všechna preventivní opatření proti šíření Covid - 19.
 

Umton art supplies

Umton art supplies

 Česká ambasáda zorganizovala tuto výstavu ve spolupráci se dvěma etiopskými asociacemi umělců (Ethiopian Visual Arts Association and Women´s Arts Association) a českými firmami, které dodaly kvalitní umělecké potřeby. Více než 120 obrazů a 18 soch bylo vystaveno v plenéru zahrad ambasády a na obvodových zdech bývalé rezidence.

Svá díla na ní vystavilo celkem 19 malířů a malířek a jeden sochař. Mezi vystavenými díly byly zastoupeny různé styly a vystavující umělci patřili k různým generacím. Někteří umělci pro svou práci  využili kvalitních olejových barev od české firmy Umton Děčín, ale i výrobky dalších českých firem – Koh-i-noor, Arties, papírny BoBo, což učinilo jejich díla  atraktivnější pro zájemce o umění. Návštěvníci měli možnost poznat výtvarníky, pohovořit s nimi i zakoupit obrazy či sochy. Slunečného dne využilo spousty zástupců diplomatické komunity, včetně velvyslanců a velvyslankyň z celého světa, ale i milovníků umění k zajímavé diskusi nejen o umění doplněné lahodným vínem z vinice Awash.

Czech and Slovak Embassy representatives

Czech and Slovak Embassy representatives

visitors

visitors

 

Undken leather

Undken leather

Czech Alumni

Czech Alumni

Velkou pozornost sklidily majestátní sochy od známého umělce Amena Badega využívající staré kovy, nádrže z motorek, řetězy z jízdních kol a příbory přetvořené v mistrná umělecká ztvárnění zvířat i různých předmětů.

metal sculpture

metal sculpture

Součástí výstavy byl i bazar, na kterém bylo možno zakoupit kvalitní kožené výrobky a šperky z drahých kamenů.

metal sculptures

metal sculptures

Mexican Ambassador

Mexican Ambassador

Nigerian Jewellery

Nigerian Jewellery