česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Karel Hejč, velvyslanec ČR v Etiopii, podepsal Memorandum o porozumění o rozvojové spolupráci

Dne 16. února 2018 podepsal velvyslanec České republiky v Etiopii Karel Hejč s náměstkem Ministerstva financí a ekonomické spolupráce Etiopie Admasu Nebebem Memorandum o porozumění o rozvojové spolupráci. Etiopie je již od roku 2010 prioritní zemí zahraniční rozvojové spolupráce ČR a na základě rozhodnutí vlády ČR v červnu 2016 jí bude až do roku 2023.  
 

Podepsané Memorandum vytváří rámec spolupráce obou zemí v oblasti rozvojové spolupráce, jehož nedílnou součástí je i Program dvoustranné rozvojové spolupráce na období 2018-2023. Hlavními prioritami rozvojových aktivit byly na dalších 6 let stanoveny zemědělství a rozvoj venkova a udržitelné nakládání s přírodními zdroji. Česká rozvojová spolupráce s Etiopií se soustředí především do Regionu jižních národů, národností a lidu (SNNPR).

Program dvoustranné rozvojové spolupráce České republiky a Etiopie si klade za cíl, v souladu s rozvojovými ambicemi etiopské vlády, celkovou podporu a aktivaci ekonomického potenciálu země a jejího obyvatelstva a vytváření udržitelného a spravedlivého hospodářského růstu, který podpoří vyšší zaměstnanost a celkovou soběstačnost všech skupin obyvatelstva. Zároveň je cílem zvyšování celkové kvality a spokojenosti života obyvatel země a naplňování nejzákladnějších potřeb. V aktivitách rozvojové spolupráce bude brán zřetel na rovnost žen a mužů i všech skupin obyvatelstva, na řádnou demokratickou správu věcí veřejných a na ochranu klimatu.