česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Mojemoringa
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mojemoringa získala cenu SDGs

Asociace společenské odpovědnosti již po 3 roky uděluje ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN (Ceny SDGs). V letošním roce v kategorii Zahraniční rozvojové spolupráce vyhrál projekt realizován v Etiopii Mojemoringa. Cena v této kategorii je udělována Českou rozvojovou agenturou.
 

Projekt Mojemoringa byl podpořen v rámci nástroje B2B Českou rozvojovou agenturou. V prvním fázi byla vytvořena studie proveditelnosti, která zhodnotila potenciál stromu moringa pro rozvoj etiopských komunit, vývoj nových produktů a jejich uplatnění na etiopském i zahraničním trhu. Od loňského roku přešel projekt „Uplatnění ekonomického a sociálního potenciálu inovovaných produktů ze superpotraviny moringa v Etiopii“ do fáze realizační, kdy česká firma založila ve spolupráci s etiopským partnerem zpracovatelské centrum na moringu. Kromě školení se projekt zabývá zpracováním moringy na různé produkty. Ve zpracovatelském centru se bude lisovat moringový olej a moringové tablety. Díky zpracování základní suroviny na místě na olej či tablety, zůstane přidaná hodnota v regionu a vzniknou tak další pracovní místa pro místní obyvatele.

Více informací o samotném projektu naleznete v předchozím článku.

Každý rok uděluje Asociace společné odpovědnosti ceny SDGs. Vize tohoto ocenění je postavena na globálním závazku naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN, ke kterému se zavázaly členské státy OSN, včetně České republiky.

 

Ocenění SDGs pro Mojemoringa

Ocenění SDGs pro Mojemoringa

Diplom pro vítěze

Diplom pro vítěze