česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Opatření v souvislosti s šířením nemoci COVID-19

V Etiopii se dosud žádný případ onemocnění COVID-19 nevyskytl. Všechny testy pacientů podezřelých na nákazu virem v Etiopii byly negativní. Ethiopian Airlines nepřistoupily k úpravám svého letového řádu a letiště v Addis Abebě zůstává hlavním přestupním hubem pro východní Afriku.

Ethiopian Airlines jsou jedinou leteckou společností ve východní Africe, která nadále provozuje přímé lety do Číny. Přesto zatím nebyl potvrzen jediný případ nákazy virem 2019-nCoV. U všech doposud testovaných pacientů se nákaza nepotvrdila.

Etiopská vláda situaci řeší a na letišti Bole v Addis Abebě panují zpřísněná bezpečnostní a hygienická opatření. Všem cestujícím z Číny je po příletu okamžitě snímána teplota. Etiopie také nově disponuje pracovištěm na testování nákazou koronavirem. Na letišti Bole také vzniklo jedno izolační a dvě pečovatelská oddělení s celkovou kapacitou 109 lůžek. Etiopie navazuje na předchozí zkušenosti v souvislosti s prevencí šíření horečky typu ebola. Vláda také vytvořila non-stop telefonní linku 8335 a email ephioeoc@gmail.com, kam je možné nahlásit případné podezření na nákazu. 3. 3. 2020 pak došlo k simulačnímu cvičení na potencionální propuknutí epidemie v zemi.

Ethiopian Airlines ve svém prohlášení 5. 3. 2020 uvedly, že v souvislosti s rizikem nákazy koronavirem nepřistoupí k omezení letů z/do Číny, případně dalších zemí výskytu.

Upozorňujeme všechny cestovatele, že výše zmíněná opatření a omezení se mohou kdykoliv změnit. Před cestou proto doporučujeme konzultovat nejnovější opatření a omezení pro cesty přímo s danými aerolinkami, případně přímým dotazem na Velvyslanectví ČR v Addis Abebě.

Nadále doporučujeme všem cestovatelům registraci v databázi DROZD. Celosvětová opatření proti šíření viru 2019-nCov shrnuje článek MZV ČR zde. V případě podezření na onemocnění COVID-19, kontaktujte Velvyslanectví ČR v Addis Abebě na nouzové lince +251 911 222 401.