česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na promítání filmu "Archa světěl a stínů"

Srdečně zveme na africkou premiéru celovečerního dokumentárního filmu "Archa světel a stínů" za účasti režiséra Jana Svatoše.

Premiéra se koná 11. 11. 2018 od 16.00 v kině VAMDAS v Addis Abebě.

Po skončení filmu si vás dovolujeme pozvat na číši vína a diskuzi s režisérem filmu, panem Janem Svatošem. Vstup je zdarma.

Anotace filmu:

Film představí divákům zcela poprvé v novém kontextu dílo a odkaz významných amerických filmařů,
spisovatelů a dobrodruhů, manželů Martina a Osy Johnsonových.

Dávno před tím, než Joy Adamsonová napsala knihu o lvici Else, dříve než Hanzelka a Zikmund vyrazili na cestu kolem světa a než byl v Africe založen první národní park, se odehrál neuvěřitelný příběh „Rebelů z Kansasu“, který fascinoval mimo jiné Charlieho Chaplina, Jacka Londona či britskou královskou rodinu. Nejen oni, ale i diváci po celém světě byli uchváceni filmy a knihami Martina a Osy Johnsonových, kteří jako první světu ukázali, že v Africe, na Borneu, ani v Oceánii nečíhají krvežíznivá monstra ani bojechtiví lidožrouti, ale rychle mizející svět.

Dokumentární film ARCHA SVĚTEL A STÍNŮ chce připomenout nejen pozoruhodný život tohoto amerického páru, ale také jejich moderní myšlenky blízké současným idejím humanismu a ochrany životního prostředí. Příběh Martina a Osy je cenným svědectvím o nástrahách i výzvách každé doby. Johnsonovi pobořili řadu mýtů, bojovali s předsudky, zažili mnoho výher i pádů… mnohokrát ale narazili na mocnější soupeře, jakými byly Hollywood a nakonec i život sám…

 

Pozvánka

Pozvánka