česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Addis Abeba
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání knižního daru absolventům a zástupcům krajanské komunity

Dne 22. 11. 2019 se konalo na zastupitelském úřadě Addis Abeba setkání se zástupci absolventů a krajanské komunity. Pan velvyslanec přivítal přítomné proslovem v češtině a po té došlo k diskusi o vzpomínkách na studia v tehdejším Československu ze 70. až 80. let,  ale také o současných aktivitách těchto většinou úspěšných absolventů.

Pan velvyslanec PhDr. Pavel Mikeš předal na 100 kusů knih, které přivezl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček při své návštěvě Etiopie.

Jednalo se jak o knihy českých klasiků – K. H. Borovského, Čapka, Nerudy, B. Němcové,  Jiráska, K. H. Máchy a dalších vydaných v rámci České knižnice  nakladatelství Host Brno, (www.hostbrno.cz), ale i moderních českých autorů. Dále byly darovány knihy českých autorů v angličtině a zastoupena byla i řada bilingvních česko-anglických knih, které mohou sloužit k upevnění znalosti češtiny. Nechyběla ani odborná literatura,  zejména lékařské knihy českých specialistů vydané v angličtině. Zastoupeny byly i české knihy o východním křesťanství z nakladatelství Pavel Mervart (www.pavelmervart.cz), a o orientě z nakladatelství Dar Ibn Rushd z Brandýsa nad Labem (www.daribnrushd.cz).

Galerie


obaly_knih