česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce k 100. výročí Československa

Velvyslanectví ČR a SR v Addis Abebě uspořádala slavnostní recepci k 100. výročí vyhlášení nezávislosti Československa

Velvyslanectví České republiky a velvyslanectví Slovenské republiky uspořádala slavnostní recepci k 100. výročí vyhlášení nezávislosti samostatného Československého státu. Recepce se konala v reprezentativních prostorech hotelu Hilton za hojné účasti vyšších etiopských úředníků, rezidentních diplomatů, novinářů, vojenských přidělenců a návštěvníků z řad etiopské veřejnosti, kteří studovali v Československu.


Návštěvníky u vchodu uvítali: velvyslanec České republiky Pavel Mikeš s chotí, velvyslanec Slovenské republiky Miroslav Hacek, zástupce velvyslance ČR Jaroslav Zukerstein, zástupce velvyslanectví SR Jan Petrla a vojenský a letecký přidělenec při velvyslanectví v Nairobi pplk. Ondřej Abonyi.

Recepce byla zahájena hymnami obou států, které na housle zahrála ředitelka Yared School of Music, paní Selamawit Argaw. Oba velvyslanci poté přednesli krátké projevy. Vevyslanec Mikeš vyzdvihl dlouhodobé historické pouto mezi bývalým Československem a Etiopií a vyjádřil naději, že vztahy mezi ČR a Etiopií budou i nadále vzkvétat díky rostoucí kulturní a obchodní výměně.

Na závěr recepce pak oba velvyslanci nakrojili slavnostní dort s vlajkami České i Slovenské republiky.

Galerie


Recepce k 100. výročí Československa