česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s bývalým velvyslancem v Etiopii, panem Zdeňkem Poláčkem

Dne 22. 11. navštívil velvyslanectví ČR v Addis Abebě bývalý velvyslanec a význačný světový etiopista  pan PhDr. Zdeněk Poláček, CSc. Pan Z. Poláček působil 90. letech jako velvyslanec ČR v Etiopii, následně pak v Saudské Arabii. Přestože je pan Z. Poláček již v důchodu, stále působí na vědeckém poli.

Pan Z. Poláček se na ambasádě setkal se pracovníky úřadu, zástupci krajanů a etiopských občanů, kteří před lety studovali v ČR. Setkání se neslo ve velmi přátelském a lingvistickém duchu, když přítomní diskutovali nad novým vědeckým dílem návštěvníka. Pan Z. Poláček během setkání zavzpomínal na své působení v Etiopii v 90. letech.

Diskuze s krajany a etiopskými občany

Diskuze s krajany a etiopskými občany

V rámci setkání pan Z. Poláček také představil svůj projekt anglicko-amharského slovníku společensko-vědní terminologie. Jde o asi nejrozsáhlejší dílo tohoto typu, které má přes 1000 stránek. Jedná se o ojedinělou práci, které v takovéto kvalitě v Etiopii chybí a o kterou již projevilo zájem několik místních nakladatelů. Věříme, že kniha brzy vyjde a významně přispěje k etiopsko-českým kulturním a vědeckým vztahům.

Představení slovníku pana Z. Poláčka

Představení slovníku pana Z. Poláčka