česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Addis Abeba
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Snídaně na Mezinárodní den lidských práv poprvé v Addis Abebě

Zastupitelský úřad České republiky v Addis Abebě poprvé zorganizoval na Mezinárodní den lidských práv, který se slaví 10. prosince 2020, snídani se zástupci občanské společnosti, novináři a politickými aktivisty. Tzv. lidskoprávní snídaně organizuje Ministerstvo zahraničních věcí České republiky od roku 2018, kdy si připomnělo 30 let od snídaně francouzského prezidenta Mitteranda s českými disidenty na francouzské ambasádě v Praze. Snídaně se konají pod záštitou ministerstva jak v Praze, tak na českých ambasádách v zahraničí.
 

Zástupce zastupitelského úřadu srdečně přivítal jednotlivé hosty a zdůraznil důležitost tématu lidských práv v české zahraniční politice. Zároveň poukázal na historické spojitosti lidskoprávní snídaně v tento den a informoval, že podobná setkání organizují kromě ministerstva v Praze i další české ambasády po celém světě.

Diskuse během pracovní snídaně se zaměřila na mediální sféru v Etiopii, možnosti nezávislého informování o dění v zemi, situaci NGOs a obecně postoj vlády na jejích různých úrovních k lidskoprávním otázkám.