česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CGS
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Spolupráce českého Centra globálních studií s Etiopii

V těchto dnech proběhla návštěva českého Centra globálních studií (CGS) v Addis Abebě. Centrum globálních studii je součástí Filosofického ústavu Akademie věd České republiky. Návštěva vedená ředitelem centra Dr. Markem Hrubcem si kladla za cíl prohloubení spolupráce s místními univerzitami – s Addis Ababa University a Ethiopian Civil Service University. Delegace Centra globálních studií vedle Addis Abeby  navštívila také města Sodo a Awasa v regionu Southern Nations. kde se seznámila s realizacemi rozvojových projektů Člověka v tísni.

V rámci  návštěvy proběhla mezinárodní konference organizovaná společně s Addis Ababa University pod názvem  "Conflict Resolutions and Peace Building: The Role of Media, Indigenous Knowledge & Philosophy," Konferenci zahájil velvyslanec PhDr. Pavel Mikeš. Za Centrum globálních studií vystoupili ředitel institutu Marek Hrubec, Albert Kasanda a Jan Svoboda.

Logo CGS

Logo CGS

Stručně o projektu:

Centrum globálních studií při Filosofickém ústavu AV ČR provádí interdisciplinární výzkum globálních jevů z perspektivy sociálních věd. Usiluje o propojení  českého výzkumu s evropským a světovým výzkumem. Zkoumá současné politické, společenské a kulturní proměny, které v důsledku postupujících procesů globalizace ovlivňují životy jedinců i celých společností. Výsledky tohoto vědeckého projektu jsou využitelné nejen v oblasti filozofického a sociálně vědního zkoumání, ale rovněž ve státní správě a veřejné sféře.

Více si o Centru a projektu můžete přečíst zde: cgs.flu.cas.cz/cz/ a globalnikonflikty.cz

Logo AV 21

Logo AV 21

Galerie


Center of Global Studies in Addis Ababa