česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Addis Abeba
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Pavel Mikeš navštívil mezinárodní školu Sandford International School v Addis Abebě a jménem českého velvyslanectví daroval knihy českých autorů

Stovka knih českých autorů v angličtině, francouzštině, španělštině, amharštině, somálštině a čínštině bude teď k dispozici v knihovně  Sandford International School v oddělení pro střední školu a pro dospělé.

knihy

knihy

Dne 29. listopadu 2021 velvyslanec Pavel Mikeš navštívil  Sandford International School  v Addis Abebě a setkal se s ředitelem střední školy panem Guy Colbornem. Proběhla živá diskuse o české kultuře a historii.

Velvyslanec Pavel Mikeš

Velvyslanec Pavel Mikeš

knihy

knihy

Poté byl předán dar knihovně, který obsahoval stovku knih českých spisovatelů,  fotografů a  kreslířů. Mezi zastoupenými autory jsou  například Bohumil Hrabal, Karel Čapek, Jaroslav Hašek, Jiří Slíva, Petr Sís, Franz Kafka, Jan Kubíček, Josef Koudelka, Roman Burda, Milan Kundera, Paul Leppin, Vítězslav Nezval, Ludvík Vaculík, Zdeněk Jirotka, K. J. Erben,  K.H. Mácha, Jan Neruda,  Johannes Urzidil, Jindřich Štýrský, Vladislav Vančura, Ivan Klíma, Ladislav Klíma , Josef Škvorecký, Pavel Kohout, Tomáš Zmeškal, Martin Vopěnka, Jáchym Topol, Bohuslav Reynek, Hermann Unger, Michal Viewegh, Hanzelka a Zikmund, Michael Pospíšil a další. Součástí daru bylo i několik výtisků nejznámějšího etiopského kulturního časopisu Taza (Pod převisem střechy) s článkem Jaroslava Veise:  Robot - nejznámější Čech slaví sté narozeniny v amharském překladu.

Časopis s článkem J. Veise o robotovi

Časopis s článkem J. Veise o robotovi

 

Článek o robotovi

Článek o robotovi

knihy

knihy

Knihy budou k dispozici pro studenty střední školy i dospělé z celé Sandford komunity.

knihy

knihy

Ředitel Colborne dar velmi ocenil  a zmínil, že některé knihy využije při svých hodinách historie. Další knihy budou využity v hodinách světové literatury Jeremy Waitea, který je znalcem české literatury a  již nyní seznamuje  studenty této mezinárodní školy s českými autory - Karel Čapkem, Adalbertem Stifterem, Jaroslavem Hašek, Josef Škvoreckým, Pavlem Kohoutem a Milanem Kunderou.

knihy

knihy

V Sandford International School aktuálně probíhá výuka v mateřské škole, na základní škole a na střední škole. Na škole studují kromě etiopských občanů, děti diplomatů z Evropské unie, Africké unie a z řady dalších velvyslanectví v Addis Abebě, která je diplomatickým hlavním městem Afriky. Počet velvyslanectví v Addis Abebě je třetí nejvyšší na světě.

kniha

kniha

Velvyslanec a ředitel školy

Velvyslanec a ředitel školy