français  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální doporučení k cestám

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům dbát zvýšené opatrnosti při cestách do Alžírska v období probíhajících masových veřejných shromáždění občanů, které se konají v souvislosti s blížícími se prezidentskými volbami. Zejména se doporučuje vyvarovat při cestách a pobytu v městských aglomeracích účasti na těchto veřejných shromážděních. Rovněž důrazně doporučujeme respektovat případné pokyny pořádkových složek.

Vzhledem k přetrvávajícímu riziku bezpečnostních incidentů, a to včetně teroristických útoků a únosů, doporučujeme při cestách do Alžírska dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat veškeré zásady individuální bezpečnosti.

V Alžírsku přetrvávají nebezpečí a rizika spojená s individuální turistikou.  Nedoporučujeme pohyb za účelem individuální turistiky mimo městské aglomerace na severu země v neobydlených místech, která nejsou pod stálou kontrolou místních bezpečnostních složek. Do jižních oblastí neorganizované individuální cesty nedoporučujeme vůbec. Nabádáme ke zvýšené ostražitosti a dodržování  elementárních bezpečnostních pravidel i ve městech.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se v databázi DROZD.