français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Alžír
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava „České hrdinky“ v Alžíru

U příležitosti Mezinárodního dne žen uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Alžíru v měsíci březnu 2021 výstavu „České hrdinky. Významné ženy české historie i současnosti.“, kterou připravila Západočeská univerzita ve spolupráci s Českými centry Praha.
 

Vernisáž výstavy se konala dne 21. 3. 2021 ve výstavní síni Frantze Fanona v prostorách obchodního  centra Office Riadh-El-Feth v Alžíru. Několik desítek návštěvníků z řad diplomatického sboru, ale také alžírských podnikatelů či umělců, ocenilo nejen panely výstavy ilustrující život a dílo padesáti významných žen české minulosti i přítomnosti, ale také jazzové vystoupení místního saxofonisty. Vernisáž byla doplněna o projekci alžírského krátkého hraného videa upozorňujícího na žhavý problém násilí, které na sobě zakoušejí některé ženy, jakožto současné hrdinky všedního dne.

S medailony žen, které se významně zapsaly do české historie i současnosti, od sv. Ludmily přes Marii Terezii, Boženu Němcovou, Miladu Horákovou, Olgu Havlovou a další, se návštěvníci v prostorách obchodního centra Office Riadh-El-Feth mohli seznámit od 21. 3. do 8. 4. 2021.

 

Proslov VZÚ

Proslov VZÚ

Projekce filmu

Projekce filmu

 

Vernisáž

Vernisáž

 

Vystoupení saxofonisty

Vystoupení saxofonisty