français  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky cestování do Alžírska

(Archivní článek, platnost skončena 30.11.2021.)

Velvyslanectví České republiky upozorňuje zájemce o cestování do Alžírska, že hranice země jsou otevřeny pouze částečně, výhradně pro leteckou dopravu. Toto rozhodnutí přijala alžírská vláda s platností od 1. června 2021.

S platností od 1. června 2021  jsou hranice Alžírské demokratické a lidové republiky částečně otevřeny pro leteckou dopravu zprostředkovanou národním dopravcem Air Algerie a několika zahraničními leteckými společnostmi.

Cestující musí před nástupem letu splnit přísné podmínky. Musí předložit osvědčení o negativním testu PCR provedeném nejpozději 36 h  před nástupem letu. S platností od 26. července 2021 musí cestující v místě vstupu do země podstoupit za úhradu další antigenní test. Dříve povinná pětidenní karanténa byla zrušena.

Pozemní hranice zůstávají uzavřeny i nadále.

Od 24. května 2020 je zavedena povinnost stálého nošení ochrany nosu a úst (roušky, respirátoru) na všech veřejných místech.  Porušení této povinnosti může být trestně postihováno. 

S platností od 20. října 2021 byl zrušen zákaz nočního vycházení,  který byl uplatňován na části území.  Vláda ale nadále apeluje na dodržování základních ochranných opatření - nošení ochrany nosu a úst na veřejných místech, používání dezinfekce na ruce, dodržování odstupů od ostatních osob.  V platnosti dále zůstává zákaz pořádání veřejných či rodinných akcí a oslav se shromažďováním většího počtu osob (týká se mj. i zákazu oslav svateb, pohřbů apod.)  

Místní úřady (prefektury wilájí) jsou oprávněny podle vývoje podmínek v regionu ochranná  opatření dále měnit. Bezpečnostní složky mají velmi přísně dbát na dodržování standardních ochranných opatření.

Více informací lze naleznout na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví, obyvatelstva a nemocniční reformy ADLR 

http://www.sante.gov.dz/coronavirus/coronavirus-2019.html