français  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zavedení letištních průjezdních víz pro občany Alžírska

Velvyslanectví České republiky v Alžíru informuje, že s platností od  6. prosince 2019 vstupuje v platnost novela vyhlášky Vlády České republiky č. 428/2010 Sb., stanovící okruh cizinců, kteří mohou pobývat v tranzitním prostoru mezinárodního letiště na území ČR pouze na základě uděleného letištního průjezdního víza.

Od tohoto data platí rovněž pro občany Alžírska povinnost mít i při průjezdu přes tranzitní prostory mezinárodních letišť na území ČR letištní průjezdní vízum.

Výjimka ze standardního Schengenského vízového řízení

Vedle standardních dokumentů k žádosti o vízum (formulář, platný pas, fotografie) musí být při podání žádosti o letištní průjezdní vízum předloženy následující podpůrné doklady:

–                         doklad o věrohodném/logickém plánu cesty,

–                         doklad o záměru pokračovat v cestě: jízdenka/letenka pro pokračování v cestě, vízum pro další či konečný cíl cesty,

–                         žadatelův záměr nevstoupit na území členského státu by měl být ověřen na základě posouzení jeho sociálně-ekonomické situace v zemi bydliště.

 

Na osoby, které žádají o udělení letištního průjezdního víza, se požadavek na doklad o uzavření cestovního zdravotního pojištění nevztahuje, jelikož držitelé těchto víz nemohou vstupovat na území členských států EU.