français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Fórum „Perspektivy a vývoj leteckého a vesmírného průmyslu v Alžírsku“

20. ledna 2020 se v hotelu Beni Talla Sidi Bel Abbes ve stejnojmenném městě Sidi Bel Abbe bude konat Fórum „Perspektivy a vývoj leteckého a vesmírného průmyslu v Alžírsku“, které poslouží jako styková platforma pro alžírské, tuniské a české obchodní a státní podniky i výzkumné katedry, které tak budou mít možnost prodiskutovat potenciál a možnosti rozvoje civilního letectví v Alžírsku. 

Alžírská společnost TellAtlas Brézina dlouhodobě usiluje o rozvoj civilního letectví v Alžírsku. Pro svůj záměr zakládá tzv. groupement d’intérêt commun (společenství podniků), pro které si již získala zájem některých českých subjektů, a ve kterém figurují významné alžírské státní podniky. V tomto zájmovém společenství jsou prozatím uzavřeny dohody se státním podnikem vyrábějícím elektroniku ENIE, státním podnikem zaměřeným na výrobu strojírenských dílů SOREMEP, státním podnikem - výrobcem kovodílů  CMA a Univerzitou Sidi Bel Abbes, která zamýšlí otevřít Institut letectví. Ke skupině se nově přidává soukromá alžírská společnost Moussaoui Industry, dále výrobce přesné mechaniky SOMEMI, a firma Cital.

Ze vzdělávacích institucí se fóra zúčastní zástupci tuniského Institutu letectví CEMIA, Technická univerzita Abou Bakr Belkaid Tlemcen, Technická univerzita El Harrach, Univerzita Sidi Bel Abbes a Technická univerzita USTO Oran. Pozvání k účasti na fóru tak mohou využít i české vzdělávací instituce.

Fórum je výbornou příležitostí získat kontakty na zmíněné státní podniky a zvážit případnou účast v tomto konsorciu. Pozvánka společně s programem fóra je přiložena níže. Pro bližší informace kontaktujte obchodně-ekonomický úsek.

 

Mgr. Alena Štojdlová, vedoucí obchodně-ekonomického úseku, Velvyslanectví ČR v Alžíru