français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Alžír
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednání velvyslankyně Lenky Pokorné s prezidentem podnikatelského svazu Confédération Algérienne du Patronat Citoyen Sami Mohamedem Agli

Dne 21. 11. 2021 se uskutečnila schůzka velvyslankyně Lenky Pokorné s prezidentem podnikatelské asociace Confédération Algérienne du Patronat Citoyen (CAPC) Sami Mohamedem Agli a dalšími představiteli asociace. Jednání se vedlo v pozitivním duchu a otevřelo nové možnosti spolupráce mezi českým a alžírským soukromým sektorem.

CAPC, do roku 2020 nazývané Fórum ředitelů firem (Forum des chefs d’entreprise), představuje jednu z hlavních podnikatelských asociací, která sdružuje tisíce alžírských velkých, ale i menších firem a usiluje o prosazování jejich zájmů v Alžírsku. Jednalo se o 2. schůzku velvyslankyně Lenky Pokorné s prezidentem CAPC, rozvoj aktivit byl však přerušen pandemií COVID-19. Jednání se zúčastnil také ekonomický diplomat Pavel Zástěra.

Představitelé CAPC jako možné obory spolupráce zmínili pro alžírskou vládu strategické sektory těžby nerostných surovin a vodohospodářství. Mezi další perspektivní sektory patří odpadní hospodářství, zdravotnictví, ale i nové technologie a digitalizace. Na důležitosti v poslední době nabývá ochrana životního prostředí.

Jednání v sídle CAPC

Jednání v sídle CAPC