français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Simone Research Group
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěch českých inženýrů firmy Simone Research Group v Alžírsku

Malá firma – velký byznys. Česká firma SIMONE Research Group úspěšně prodává licence na unikátní software pro modelování a správu plynového potrubí již od roku 1995. Program se nejlépe uplatní v zemích, kde se to potrubím jen hemží. Alžírsko je pátým největším vývozcem plynu, a software zde tak má široké uplatnění. Nedávno zde firma SIMONE Research Group vyhrála tendr alžírského státního podniku Sonelgazu, výrobce a dodavatele elektřiny a plynu.

Česko má na alžírském trhu dobré jméno, je zde vnímáno především jako strojírenská velmoc. To vytváří dobrou pozici k navázání na tradiční spolupráci z minulých let i k zakládání nových obchodních spojení v jiných odvětvích včetně ITC. Ovšem mezi klíčové předpoklady úspěchu na alžírském trhu patří stálá přítomnost firmy. Zástupci SIMONE Research Group se o vstup na alžírský trh pokoušeli celých 10 let. Jak říká ředitel společnosti, Marko Hauliš, „obchodování s Alžířany je na dlouho, ale čekat se vyplatí.“ První obchod se zrealizoval již v roce 2007, pak ale přišla krize a alžírská obezřetnost při utrácení cenných devíz. Firma se ale nenechala odradit a v roce 2015 je zpět na trhu, následně vyhrává tendr GRTG, alžírského státního podniku spravujícího plynovody, kde si dnes spolupráci s českou firmu nemohou vynachválit.

SIMONE Research Group obchoduje po celém světě a jejich unikátní produkt používá více než 78 společností v 42 státech světa. Jakkoliv zástupci firmy bývají v regionu několikrát do roka, při jednání s místními úřady a státním podnikem GRTG využívají také služeb ekonomického diplomata, který může řešit veškeré problémy ad hoc a přímo v místě.

SIMONE Research Group s.r.o. byla založena jako odnož Českého plynárenského podniku a Ústavu teorie informace a automatizace České akademie věd. Zaměstnanci společnosti slučují vysoké teoretické znalosti akademických vědců s velkými praktickými zkušenostmi expertů na poli přepravy plynu. Dnes společnost spolupracuje v oblasti vývoje produktu a marketingu s německou společností LIWACOM Informationstechnik GmbH. Jejich spolupráce spočívá především v marketingových aktivitách a v oblasti zákaznického servisu. Kromě toho LIWACOM vyvíjí samostatné části software, zaměřené především na zákaznické rozhraní, funkce v reálném čase a integrační rozhraní SCADA.

Hlavním společným produktem SIMONE Research Group a společnosti LIWACOM je systém SIMONE, v Evropě v současné době nejuznávanější software pro potrubní simulace a optimalizace. 

 

Marko Hauliš - Ředitel SIMONE Research Group s. r. o.

Marko Hauliš - Ředitel SIMONE Research Group s. r. o.

 

Školení v Alžíru

Školení v Alžíru

 

 

Alena Štojdlová, ekonomický rada, Velvyslanectví ČR Alžír