français  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti na PROPEDu se zaměřením na vodohospodářství a odpadní hospodářství v Alžírsku

Velvyslanectví České republiky v Alžíru zve zájemce z řad exportních firem působících v sektoru vodohospodářství a odpadního hospodářství k účasti na podnikatelské misi PROPED v Alžírsku. Cílem mise je úspěšně odprezentovat potenciál českých firem na alžírských úřadech pod záštitou ministerstva vodohospodářství a napomoci k jejich úspěchu při účasti na veřejných zakázkách.

Populačně rostoucí Alžírsko se nejen v reakci na zhoršování životního prostředí intenzivně zabývá otázkami spojenými s oblastí vodního a odpadového hospodářství. Průzkum Institutu ekonomického potenciálu středomoří IPEMED Alžírsku v horizontu roku 2030 předpovídá vůbec nejzávažnější dopady na ekonomický stav země v důsledku postupující desertifikace. Současná politika alžírského ministerstva vodohospodářství se řídí Národním plánem správy vodních zdrojů pro období 2009-2030. Tento plán hovoří především o úsporné spotřebě vodních zdrojů pomocí úsporného zavlažování, zlepšení veřejných služeb ve vodohospodářství, rehabilitace rozvodné a zavlažovací sítě, stejně jako sítě čisticích stanic. V příštím roce by měl vzniknout nový pětiletý plán této sektorové politiky, v jehož rámci lze očekávat vyhlášení řady veřejných zakázek. Prezentace českých firem na alžírských úřadech v této době tak může napomoci jejich případnému úspěchu v budoucích výběrových řízeních.

Barrage

Barrage

Během 3 denního programu ve dnech 31. května až 3. června 2020 budou mít čeští exportéři možnost seznámit se se zástupci Národní agentury pro odpadové hospodářství (AND), Národní agentury pro sanaci vody (SEAAL) a Národního úřadu pro čistění odpadních vod (ONA) u příležitosti jednání na úrovni alžírského ministerstva pro vodohospodářství. Dále bude možné navštívit Odsolovací centrum ve viláji Tipaza. Alžírsko neustále navyšuje kapacity těchto zařízení a poměr pitné vody získané metodou odsolování se každým rokem zvyšuje. V době konání PROPEDu bude navíc v Alžíru probíhat veletrh Pollutec, jehož bude rovněž možné se zúčastnit. Standardně budou moci účastníci využít i B2B semináře a společenského podniku a získat tak řadu zajímavých kontaktů z alžírského soukromého sektoru.

 

Zájemci o účast na podnikatelské misi se mohou průběžně hlásit e-mailem na adresu alena_stojdlova@mzv.cz nejpozději do 8. května 2020.

 

Mgr. Alena Štojdlová, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Alžíru