français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Alžír
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednání smíšené komise České republiky a Alžírska v oblasti obranné spolupráce

Ve dnech 24. - 26. května 2022 se v Praze uskutečnilo jednání smíšené komise České republiky a Alžírska v oblasti obranné spolupráce. Cesta alžírské delegace byla koncipována jako projekt ekonomické diplomacie v obranné oblasti. Uskutečnění cesty alžírské delegace do ČR potvrzuje výbornou úroveň alžírsko-českých vztahů a možnosti pro další posílení vzájemné spolupráce.

Představitelé Ministerstva obrany Alžírska během návštěvy České republiky jednali na Ministerstvu obrany a Ministerstvu zahraničních věcí o rozvoji spolupráce mezi ČR a Alžírskem. Zároveň měli příležitost se sejít i se zástupci českých firem z obraného a bezpečnostního průmyslu. Předchozí jednání smíšené komise mezi ČR a Alžírskem se uskutečnilo před osmi lety.

Delegace Ministerstva obrany Alžírska v Praze

Delegace Ministerstva obrany Alžírska v Praze

Alžírsko dlouhodobě disponuje největším armádním rozpočtem v Africe. Objemné investice do obranného sektoru odrážejí složitou geopolitickou situaci Alžírska a šíření nekonvenčních hrozeb v regionu Sahelu. Alžírská armáda má zájem o bezpečnostní a obranné technologie, leteckou techniku i telekomunikační a radiolokační systémy. Alžírsko má i nadále zájem na konsolidaci místního vojenského průmyslu a jeho rozvoji.

Přehled veřejných zakázek v tomto sektoru lze sledovat na portálech www.baosem.com, www.algeriatenders.com a www.mdn.dz.

 

Pavel Zástěra, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Alžíru