français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Alžíru
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na veletrhu FIA v Alžíru

(Archivní článek, platnost skončena 18.05.2020.)

Ve dnech 8.-13.5.2018 se v Alžíru konal hlavní alžírský veletrh FIA, na kterém se letos představilo několik set firem z 26 zemí. ČR na něm reprezentovaly stánky firem Strojimport a Vorrens, které zastupují řadu českých strojírenských výrobců. Veletrh je významnou příležitostí pro prezentaci produkce českých firem v Alžírsku.

Na letošním 51. ročníku hlavního a největšího alžírského veletrhu FIA (Foire internationale d’Alger) byla ČR zastoupena stánky firem Strojimport Praha a Vorrens Praha. Veletrh se konal na veletržním výstavišti v Alžíru ve dnech 8.-13.5.2018 a podobně jako v předchozích letech na něm vynikly venkovní expozice stavební, silniční a zemědělské techniky.

Na stánku Strojimportu byla prezentována produkce výrobců obráběcích a jiných výrobních strojů a na stánku Vorrens byly propagovány například nákladní automobily Tatra, zemědělské stroje Vari, elektromotory a generátory Exmont-Energo či tvářecí stroje Šmeral. Oba firemní stánky se nacházely v pavilonu, kde byly rovněž expozice Francie, Německa, Portugalska a Japonska.

Na veletrhu vystavovalo téměř 300 zahraničních firem na celkové ploše cca 4 tis. m2. Zahraniční vystavovatelé byli zejména v oboru stavební techniky, strojírenství, energetiky, elektrotechniky, petrochemie a zpracovatelského průmyslu.

Václav Žilka, ekonomický rada, Velvyslanectví ČR Alžír