français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Alžír
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva senátního Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu v Alžírsku

Ve dnech 9. - 12. dubna 2018 navštívila Alžírsko delegace Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu Parlamentu ČR, kterou vedl místopředseda Senátu Ivo Bárek. Dalšími zástupci výboru v delegaci byli místopředseda výboru Leopold Sulovský, místopředseda výboru Jan Veleba a člen výboru Petr Holeček.

Česká delegace byla přijata předsedou Národní rady, předsedou Lidového národního shromáždění a jednala s ministrem zemědělství, rozvoje venkova a rybářství, generálním tajemníkem Ministerstva zahraničních věcí, generálním tajemníkem Ministerstva průmyslu a dolů a se členy Hospodářského a finančního výboru Národní rady. Navštívila rovněž montážní závod vozů značky Volkswagen, Seat a Škoda u města Relizane a byla přijata hejtmankou kraje Relizane.

Obě strany při jednáních připomínaly dobrou tradici vzájemných vztahů. Alžírská strana  vyjadřovala hlavně zájem o vstup českých firem do společných podniků v Alžírsku, převod technologií a know-how, na což členové české delegace reagovali možnými nabídkami v různých oborech.

Václav Žilka, ekonomický rada, Velvyslanectví ČR Alžír