français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Alžír
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce u příležitosti 30. výročí Sametové revoluce

V pondělí 18. listopadu 2019 uspořádal ZÚ Alžír v prostorách velvyslanectví  každoroční slavnostní recepci, věnovanou v letošním roce 30. výročí Sametové revoluce. Za hostitelský stát přijali pozvání ministryně pošt, telekomunikací a informačních a počítačových technologií Houda Imane Feraoun a ministr mládeže a sportu Raouf Bernaoui.

Velvyslankyně Lenka Pokorná ve svém projevu k přítomným hostům z řad významných politických a obchodních partnerů, občanů Alžírska, zástupců krajanské komunity a diplomatickému sboru, kteří zcela zaplnili společenské prostory úřadu,  připomněla historickou událost mimořádného významu, která zásadním způsobem ovlivnila společenský vývoj v tehdejším Československu.  Zdůraznila, že zkušenosti, které jsme získali z procesu celospolečenské transformace zahájeného Sametovou revolucí, jsou mimořádným bohatstvím a velkým poučením, které se snažíme sdílet s našimi alžírskými partnery. Projev zejména zdůraznil roli prvního svobodně zvoleného prezidenta Václava Havla a jeho vizionářský přístup k budování demokratické společnosti. V části věnované bilaterálním vztahům velvyslankyně připomněla aktuální rozsah rozvíjené vzájemné spolupráce a zájem České republiky na jejím dalším rozvoji.

Projev byl doplněn multimediální prezentací fotografické výstavy dokumentující události 17. listopadu 1989 a následující historické etapy obnovy společnosti na demokratických základech.

Paní velvyslankyně a ministři

Paní velvyslankyně a ministři

Uvítání hostů

Uvítání hostů

Vítání hostů

Vítání hostů

Vítání hostů

Vítání hostů

 

přílohy

Proslov paní velvyslankyně 289 KB PDF (Acrobat dokument) 20.11.2019