français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Alžír
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání VZÚ s ministrem vysokého školství a vědy

Dne 18.11.2020 se velvyslankyně L. Pokorná sešla s ministrem vysokého školství A. Benzianem k jednání o spolupráci mezi českými a alžírskými vysokými školami.

I když v současnosti nestuduje v České republice tolik studentů, jako tomu bylo v 70. či 80. letech, spolupráce v této oblasti stále existuje.

 

Nově byly navázány vztahy mezi pražskou HAMU a alžírským Institut Supérieur National de Musique. V rámci této spolupráce se uskutečnilo několik hodin - master class -  pod vedením českých pedagogů, a to včetně návštěvy děkana HAMU prof. Ivana Klánského.  Přítomnost českých pedagogů jsme využili i k uspořádání koncertu v Národním divadle i v alžírské basilice Notre Dame d´Afrique.

 

Mezi litomyšlskou Fakultou restaurování univerzity Pardubice a Ecole Nationale de Conservation et de Restauration des Biens Culturels (ENCRB) v Tipaze bylo na podzim 2020 podepsáno memorandum o spolupráci, nově se rozjíždí spolupráce mezi univerzitou v Guelmě a ČZÚ nebo VŠB-Technickou univerzitou Ostrava a Univerzitou v Tiaretu.

 

S panem ministrem byla projednána především spolupráce mezi Národním muzeem a univerzitami v Oranu v oblasti archeologie.

 

Audience u MVŠ

Audience u MVŠ