français  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Symbolické převzetí předsednictví EU Velvyslanectvím ČR v Alžíru od Velvyslanectví Francie – večer věnovaný Milanu Kunderovi

Dne 20.06.2022 převzalo symbolicky Velvyslanectví ČR v Alžíru předsednictví v Radě EU od Velvyslanectví Francie, a to ve stejný den, kdy od své francouzské kolegyně Catherine Colonna předsednictví symbolicky převzal v Lucemburku i český ministr zahraničních věcí Jan Lipavský.

Převzetí proběhlo ve Francouzském institutu  v rámci večera věnovaného Milanu Kunderovi, a to prostřednictvím projekce dokumentárního filmu Miloslava Šmídmajera z roku 2021 Od žertu k bezvýznamnosti.

 

Proslov velvyslankyně ČR

Proslov velvyslankyně ČR

Před promítáním proběhly krátké proslovy velvyslankyně ČR paní Lenky Pokorné a velvyslance Francie pana Françoise Gouyetta. Po projekci filmu následovala živá debata o díle Milana Kundery  vedená významným alžírským žurnalistou a spisovatelem Amezianem Ferhanim. Diskuse pokračovaly i poté v zahradě Institutu, ukázalo se, že Milan Kundera má mezi Alžířany mnoho věrných čtenářů, kteří mají možnost číst i arabské překlady jeho děl. Diváci nás vyzývali k uspořádání semináře zaměřeného pouze na rozbor díla M. Kundery.

Akce se zúčastnil rekordní počet diváků, kteří zcela zaplnili kapacitu sálu. Přítomni byli také členové diplomatického sboru.

 

Debata k Milanu Kunderovi

Debata k Milanu Kunderovi

 

Večer věnovaný Kunderovi ve FI

Večer věnovaný Kunderovi ve FI

Večer věnovaný Kunderovi ve FI

Večer věnovaný Kunderovi ve FI

 

Paní velvyslankyně poskytla rozhovor místním médiím. Velvyslanectví ČR už využilo i banner propagující CZ PRES, který byl během akce umístěn na pódiu.

 

 

Banner CZ PRES

Banner CZ PRES