česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Krajánek ve světě - partnerské programy pro krajany po celém světě

Zajímavé partnerské projekty a akce Krajánka ve světě z.s, do kterých se mohou zapojit jednotliví krajané, krajanské organizace i školy po celém světě.

Soutěžní kampaň Komenský do tříd!
Oslavy 4. ročníku Světového dne laskavosti #JsemLaskavec
Mezinárodní projekt Rádia Junior #SayHi, organizovaný pod záštitou Evropské vysílací unie

Zúčastněte se se svou třídou soutěžní kampaně Komenský do tříd!

„Komenský do tříd!“ je název soutěžní kampaně, která byla zahájena 1. února 2020. Soutěžit mohou třídní kolektivy základních a středních škol v České republice, české školy v zahraničí a české základní umělecké školy či jednotlivci nad 15 let. Práce formou portrétu „zpřítomní“ J. A. Komenského ve své třídě.

V rámci podpory distanční výuky mohou žáci/studenti malovat portréty J. A. Komenského i doma! Díla poté zasílají příslušenému učiteli, který již následně komunikuje s naší institucí.

Centrem soutěže je facebooková stránka „Komenský do tříd!“ kde jsou zaslané projekty zveřejňované a každý měsíc vyhlašované vítězné práce. Inspirací Vám může být plakát ke stažení zde a oficiální spot Národních oslav výročí J. A. Komenského zde.
Soutěžní kampaň potrvá do 30. listopadu 2022. Projekty jsou zasílány na emailovou adresu komenskydotrid@npmk.cz s krátkým popisem a jednou fotografií nebo videosekvencí.

Soutěžní podmínky a detaily soutěže naleznete zde.

Práce zaslané do 1. 2. 2021 budou postupně vystaveny v Jízdárně Pražského hradu v rámci výstavy Comenius 1592-1670.

Více informací o možnosti zapojení zde: https://www.krajanekvesvete.cz/projekty/komensky-2020/
 

I letos zve Nadace Karla Janečka k zapojení do oslav již 4. ročníku Světového dne laskavosti, který připadá na 13. listopadu.  Do oslav #jsemlaskavec se mohou zapojit třídy, spolky, zájmové kroužky, skupiny dětí z dětských domovů nebo kamarádi ve věku 3-18 let z celé České republiky. Díky nové spolupráci se spolkem Krajánek ve světě z.s. se mohou zapojit také děti ze zahraničí. Stačí si vymyslet dobrý skutek a zaregistrovat se na webu: www.laskavost.cz. K registraci budete potřebovat svého učitele nebo dospělou osobu starší 18 let. Vámi vybranou laskavost můžete vykonat od 1. do 12. listopadu nebo přímo na Světový den laskavosti, v pátek 13. listopadu.
Více informací o možnosti zapojení zde: https://www.krajanekvesvete.cz/projekty/laskavec-2020/