česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Praha nabízí nový zážitek - prohlídku Muzea smyslů

Muzeum se nachází v centru města, pouhých 350 metrů od Václavského náměstí v Jindřišské ulici. Věnuje se senzorickému zkoumání a je rozděleno do pěti hlavních částí: oblast zraku, sluchu, čichu, hmatu a rovnováhy.

Instalace, do kterých můžete sami vstoupit, předměty, kterých se můžete dotknout či interaktivní exponáty sdílí celkový koncept muzea a jeho hravou a kreativní formu. Posláním výstavy je vybízet návštěvníky k tvořivosti, kritickému myšlení a k nezávislosti jeho konání. Pozornost je věnována učením se pomocí hry a experimentování.

Mezi nejoblíbenější exponáty a místnosti muzea beze sporu patří obrácená koupelna, hřebíkové lože, Vortex tunel, Amesův pokoj nebo 3D obrazy staré Konírny. 

K interaktivním prohlídkám pro rodiny, skupiny turistů, školní skupiny a individuální návštěvníky muzeum navíc nabízí ideální prostor pro nejrůznější formy dalších aktivit jako jsou team buildingy se zaměřením na senzorické poznávání, vzdělávací akce a workshopy, rodinné dny, ochutnávky vína, čokolád a dalších produktů. 

Skupina Museum of Senses působí ve třech evropských metropolích (Split, Bukurešť, Praha) s plánovaným otevřením dalších muzeí během let 2019-2020.